Навіщо потрібна сертифікація?

Український ринок надає сьогодні дуже широкі можливості для реалізації продукції: мережі супер- і гіпермаркетів, що покривають всю територію країни, ринки, спеціалізовані магазини, склади і роблять її доступною більшості населення.

Для контролю над якістю споживаної продукції створена система сертифікації. Сертифікація необхідна для підтвердження відповідності продукції, уживання або використання якої може бути небезпечним для споживача. Така продукція віднесена законодавством України до законодавчо регульованої сфери й внесена до спеціального реєстру. Підтвердження відповідності продукції, що значиться в цьому реєстрі й належить до законодавчо-регульованої сфери, здійснюється шляхом обов'язкової сертифікації.

Обов'язкова сертифікація

Сертифікація також необхідна при ввозі продукції на український ринок через кордон. У процесі обов'язкової сертифікації визначається відповідність параметрів продукції вимогам нормативних документів, визначених законодавчими актами України. Особливе значення наявності сертифіката надається при митному оформленні. Ввіз на митну територію продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації здійснюється відповідно до "Порядку митного оформлення імпортних товарів (продукції), що підлягають обов'язковій сертифікації в Україні", затвердженого Постановою КМ України від 14.05.2008 №446.

До такої продукції відносяться:

З повним переліком обов'язкових для сертифікації товарів можна ознайомитися тут.

Перелік продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації охоплює невеликий спектр всієї продукції, і обов'язкова сертифікація здійснюється тільки за показниками безпеки.

Добровільна сертифікація

Навіть якщо Ваша продукція не входить у список обов'язкових для сертифікації, ви можете підвищити її конкурентоздатність і відповідно продаваність на ринку, пройшовши добровільну сертифікацію. Добровільна сертифікація продукції, здійснюється в законодавчо нерегульованій сфері відповідно до порядку, визначеному договором між заявником (виробником, постачальником) і органом сертифікації.

Заявник самостійно (або за бажанням замовника) визначає, за якими показниками він бажає підтвердити відповідність продукції до вимог стандартів. Орган сертифікації й іспитова лабораторія проводять компетентну оцінку відповідності продукції. При позитивному результаті оформляють сертифікат відповідності й реєструють у Реєстрі Системи сертифікації УкрСЕПРО.

Що Вам дає добровільна сертифікація?

У такий спосіб стає зрозуміло, що сертифікація є не лише обов'язковим елементом ефективного збуту продукції на українському ринку, але й потужним засобом підвищення її конкурентоздатності. Звичайно, при оформленні даного сертифіката, як і будь-якого важливого документа, потрібна величезна кількість документів і знання організацій, які видадуть їх за менший період часу й при менших витратах. Довіривши оформлення сертифіката УкрСЕПРО нам, ви позбавите себе всіх цих турбот і отримаєте сертифікат УкрСЕПРО, який дозволить Вам зміцнити свої позиції на ринку й розширити можливості збуту своєї продукції.